Környezetvédelem
Az elmúlt tíz napban, nyugaton, északnyugaton és északkeleten 15-25 milliméter eső esett, ami meghaladja a sokéves átlagot, míg a középső országrészben és a Tiszántúl déli felén elmarad attól. Az ország széles, délnyugat-északkeleti sávjában, 20-45 milliméterrel több esett szeptember közepe óta a sokéves átlagnál. A felszín közeli talajréteg északkeleten, telített állapotban van, máshol is bőven tartalmaz nedvességet. A 20-50 centiméter közötti réteg a délkeleti tájak kivételével csaknem telített, a fél méternél mélyebb rétegben, az ország keleti kétharmadán, sokfelé még nagyon sok nedvesség hiányzik.
A gyakran csapadékos időjárás és a sáros talaj a múlt hét második feléig sokfelé hátráltatta az őszi talajmunkákat és a gabonák vetését, azóta azonban az északkeleti tájak kivételével sokat szikkadt a talaj. A következő napok száraz, nagyrészt napos időjárása tovább szárítja a felszín közeli réteget. A repce igen fejlett, jó állapotban van, kedvezők a körülmények az őszi gabonák korai fejlődéséhez is. Az árpa már sokfelé kisorolt, egyre több helyen bújik elő a búza is.
A következő 8-10 napban, a pára- és ködfoltok feloszlása után többnyire napos, száraz idő várható, így a talajok felszín közeli része várhatóan tovább szárad, szikkad. A hőmérséklet az elmúlt napokhoz hasonlóan, napközben, 13-18 fok között valószínű. Éjszakánként, jellemzően 1-5 fok közé hűl le a levegő, de az eleinte felhősebb dunántúli tájakon ennél enyhébb időre, a hidegre hajlamos helyeken, gyenge fagyokra lehet számítani. (Forrás: MTI)
Kép: Az árpa már sokfelé kisorolt, egyre több helyen bújik elő a búza is. A kép illusztráció. Kép: Depositphotos
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.