Közéleti tények
A tervek szerint, harmadik elemként, új wellness-részleg, úgynevezett termálpalota jött volna létre, de az időközbeni, jelentős áremelkedések miatt, már nem fért bele a keretbe. Így a mostani fejlesztés során, főként az 1833-ban épült Lovarda épületét újítják fel, az iszap- és vízgyógyászati részleget, a súlyfürdőket alakítják át, megújulnak a burkolatok a fürdőt az Erkel Hotellel összekötő folyosón, kialakítanak büfét és felújítják a meglévő éttermet.
A vízgyógyászati részlegen elkezdődtek a munkálatok. A Lovarda megújításának legalább fél évig tartó kivitelezése május 5-én indul. A műemlék épületrészben újraburkolják és új geometriával látják el a medencéket, padlófűtést, új, fűtött padokat és zuhanyzókat alakítanak ki, megújul a világítástechnika is. A kivitelezést a gyulai székhelyű Futizo Kft. végzi. A fejlesztésekhez 320 millió forintot önerőből tesznek hozzá.
Az eredeti tervekről sem mondtak le, keresik a pályázati lehetőségeket a termálpalota fejlesztéshez is, amelyhez készítettek kiviteli terveket, ám a kalkulációk szerint, a jelenlegi árak mellett a kivitelezés mintegy 7 milliárd forintba kerülne. Kun Miklós úgy fogalmazott, ha egyszer sikerül megvalósítani az álmokat, valóban az ország legjobb fürdője lenne a gyulai.
A Gyulai Várfürdőben, az utóbbi években, mintegy félmilliárd forint értékben saját erőből is fejlesztettek. Többek között korszerűsítették az 5. számú kutat, amelyre a teljes fürdő fűtési rendszere épül és a 4-es kutat, amelynek a vizével a versenyuszoda hőtartását biztosítják majd.
Az évi, 440 ezer köbméter gáz használata mostanra szinte nullára csökkent - jegyezte meg a vezérigazgató. Az elektromos áram felhasználásának csökkentésére, 500 kilowattos napelem-rendszert is telepítettek, emellett automata öntözőrendszert alakítottak ki a parkban. Az idei évre hasonló nagyságrendben terveznek saját erős fejlesztéseket - így a csúszdás medence korszerűsítését -, de ezek egyelőre még tervezési szakaszban vannak.
A Várfürdőbe, a koronavírus-járvány előtti időszakban, éves szinten 620-630 ezer vendég érkezett, a tavalyi látogatószám 598 ezer volt. Tavaly, nyáron, az elmúlt tíz év legerősebb nyara volt, de a karácsonyi, ünnepi időszakban is, december 25. és január 7. között több, mint 28 ezren látogatták meg a Gyulai Várfürdőt, amely meghaladja az előző évi számokat. A január 4-i, több, mint 3 ezer vendég rekordnak számít. Új küldő piacok jelentek meg, a romániai, kolozsvári régióból is sokan érkeznek, és a szerbiai, vajdasági piac is újra fellendülni látszik.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint, 2023-ban a Gyulai Várfürdő árbevétele 2,1 milliárd; adózott eredménye 476 millió forint volt. A tavalyi adatok összegzése még zajlik, de az árbevétel biztosan meghaladja a 2,3 milliárd forintot, míg az eredmény megközelítheti a félmilliárd forintot - mondta Kun Miklós. (Forrás: MTI)
Kép: A Gyulai Várfürdő vízgyógyászati részlegén elkezdődtek a munkálatok. A Lovarda megújításának legalább fél évig tartó kivitelezése május 5-én indul. A műemlék épületrészben újraburkolják, új geometriával látják el a medencéket, padlófűtést, új, fűtött padokat és zuhanyzókat alakítanak ki, megújul a világítástechnika is. Kép forrása: Gyulai Várfürdő
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.