Címlap
A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény alapján, a nyugellátásokat minden év januárjában meg kell emelni. Idén, 2025. januárjában, a kormány 3,2 százalékkal emelte a nyugdíjakat. A januári emelés éves szinten, összesen, 200 milliárd forintot, egy átlagos öregségi nyugdíjas esetében a - 13. havi nyugdíj korrekciójával együtt -, 97 ezer 500 forintot jelentett. A törvény értelmében, ha szeptemberben, az egész évre várható infláció a januári emelés mértékét meghaladja, novemberben - januártól visszamenőleges - korrekciót kell végrehajtani.
A kormány 2025-re vonatkozó, inflációs várakozása 4,5 százalékra módosult, ezért novemberben 1,3 százalékos kiegészítő emelést alkalmaz, azaz a közel 2,5 millió nyugellátásban és nyugdíjszerű ellátásban részesülőnek 91 milliárd forintnyi kompenzációt fizet ki. Ez átlagos öregségi nyugdíjasnak, a nyugdíjkorrekció miatti különbözet éves szinten - a 13. havi nyugdíj korrekciójával együtt -, több, mint 39 ezer 600 forintot jelent majd. Ebből 36 550 forintot a novemberi nyugdíjával együtt, egy összegben, 3 ezer 50 forintot a december havi nyugdíjával, emelt összegben kapja kézhez a nyugdíjas.
A kormány 13. havi nyugdíjintézkedése révén, februárban, összesen 536 milliárd forintnyi juttatást fizettek ki nyugdíjasoknak és a nyugdíjszerű ellátásban részesülőknek.
A nyugdíjasok az áfa-visszatérítési program keretében, az olyan alapvető élelmiszerek, mint a zöldségek, gyümölcsök és tejtermékek vásárlása után, havonta 10-15 ezer forint erejéig visszakapják az áfát.
Idesorolta az NGM, hogy a Vidéki Otthonfelújítási Program keretében, akár 3 millió forint vissza nem térítendő támogatással hozzájárul, hogy a kistelepüléseken élő idősek korszerű, biztonságos és fenntartható otthonokban élhessenek. A kormány a jövőben is kiemelt figyelmet fordít a nyugdíjasok helyzetére - szögezte le a Nemzetgazdasági Minisztérium. (Forrás: MTI)
Kép: A kormány 2025-re vonatkozó, inflációs várakozása 4,5 százalékra módosult, ezért novemberben 1,3 százalékos kiegészítő emelést alkalmaz. Kép: Pixabay
![]() | ![]() |
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.