Címlap
Egy békési nő betonkeverőt talált az interneten, utalta az árát és a szállítási költséget, összesen több, mint 20 ezer forintot. A gépet nem kapta meg.
Egy orosházi férfi kriptovalutába fektetett be. Az idegen ígérte neki, hogy a mesterséges intelligencia napi 10 százalék hasznot biztosít neki. A férfi több, mint 5 millió forintot utalt, most úgy érzi, becsapták, és a rendőrség segítségét kérte.
Egy szarvasi fiatalember olyan internetes hirdetésnek dőlt be, amely szerint, videónézéssel sok pénzt kereshet. Csatlakozott is ahhoz a csoporthoz, amit a hirdetésben megadtak. Ott arról írtak, hogy kriptovalutával pénzhez lehet jutni. Erre a felületre feltöltött 50 eurót és megadta a bankkártyája adatait a CVC kóddal együtt. Azóta, több, mint 400 ezer forintnak megfelelő euró tűnt el a számlájáról.
A csalási formákról már sok bűnmegelőzési felhívás jelent meg. A rendőrség kéri, hogy mindenki tájékozódjon, mielőtt vásárol, befektet, utal, és ne dőljön be mindenféle kedvezőnek tűnő ajánlatnak. (Forrás: Békés vármegyei rendőrség Facebook-oldala)
A csalási formákról és időbeni felismerésükről:
Kép1: A mesterséges intelligencia segítségének ígérete a csalási formák között is megjelent. A kép illusztráció. Kép: Pixabay
Kép2: A Békés vármegyei rendőrség plakátja az utóbbi csalási esetekről. Kép forrása: Békés vármegyei rendőrég Facebook-oldala