Címlap

[Sport]
2024. október 21., hétfő
Békés vármegyeiek a válogatottban
Kick-box magyar bajnokság után – Európa-bajnokság előtt - Athénban, november 2-a és 10-e között rendezik a felnőtt és masters kick-box bajnokságot
Szerző: Vitalap.hu
Közeledik a felnőtt és masters kick-box Európa-bajnokság, amelyet a görögországi Athénban rendeznek november 2-a és 10-e között. A hétvégén, Csepelen megrendezett pont-fighting magyar bajnokság így több kérdésre választ adott, hiszen a tét nem csak az országos bajnoki címek eldöntése volt, hanem az is, ki harcolja ki a válogatott keretbe jutás jogát. A kialakulóban lévő point-fighting válogatott keretben ott vannak a Békés vármegyei versenyzők is. Rutinos versenyzők és olyanok is, akik első ízben indulhatnak a felnőtt mezőnyben.

A békéscsabai a JALTE-Debreczeni team férfi csapata. Kép forrása: Szerző

Érdekesség, hogy nem csak ez számít újdonságnak, hiszen a JALTE-Debreczeni team versenyzője, Viczián Dániel például, most 79 kg-ban nyert országos bajnoki címet és hosszú idő után nem kell szenvednie fogyasztása miatt, hiszen ezt a súlycsoportot kényelmesen hozza. A még junior korú Petró Lili szintén egy új csoporttal feljebb indul a megszokottnál a felnőtt Európa-bajnokságon, 55 kg-ban. Pántya Réka 65 kg-ban, míg Opauszki Dávid 90 kg-ban jutott a nemzeti csapatba. Nem meglepő, hogy a kondorosi Kovács Marianna esélyesként is indul masters kategóriában, a világbajnoki cím védőjeként.

Azok is megállták a helyüket, akik nem a dobogó legfelső fokára léphettek fel. A kondorosi Zsjak Zoltán nagy csatában lett ezüstérmes masters 84 kg-ban, csakúgy, mint klubtársa Pesti János +94 kg-ban. A békéscsabai JALTE versenyzője Farkas János 3. lett masters 84 kg-ban, a még junior korú Gyeraj Ákos ezüstérmes 57 kg-ban.

A kondorosi ezüstérmesek. Kép forrása: Szerző

Az edzők, a kondorosi Litauszki László mester és a JALTE-Debreczeni team vezetőedzője, Debreczeni Dezső mester elégedett lehetett, versenyzőket delegálhattak a point-fighting válogatott csapatba. Ez még csak a kezdet, hiszen elkezdődik a közvetlen felkészülés, a sok edzés, edzőtábor, hogy a magyar kick-box a hagyományainak megfelelően, jól szerepeljen Athénban, az Európa-bajnokságon.

Kép1: A békéscsabai a JALTE-Debreczeni team férfi csapata. Kép forrása: Szerző

Kép2: A kondorosi ezüstérmesek. Kép forrása: Szerző