2018. szeptember 08., szombat
Elsöprő német siker a döntő első napján
A teljesítmény nő, a mezőny szűkül
Szerző: vitalap.hu információ
A harmadik versenynapon (szeptember 8-án) 8 német, 7 lengyel, 3 osztrák, 2 olasz, 2 magyar, 1 luxemburgi, ló állt a starthoz, a díjhajtó négyszögben. A szombati díjhajtás a döntő első versenyszáma, a vasárnapi kombinált hajtás a második versenyszám – a kettő pontszámainak összege adja a végső sorrendet.

Az 5 évesek versenyében 8 ló indult

Eredmények:

1. A német Adele M (szász-türingiai, pej, kanca). Hajtotta: Bettina Winkler (pontszám 8,17).

2. A lengyel Dajluk (sziléziai, fekete, mén). Hajtotta: Weronika Kwiatek (pontszám 7,25).

3. holtversenyben:

– a lengyel Luby (sziléziai, fekete, mén). Hajtotta: Weronika Kwiatek (pontszám 6,92).

– az osztrák Finesse 374 (vesztfáliai, gesztenyepej, kanca). Hajtotta: Alexander Bösch (pontszám 6,92)

Az 5 évesek kategóriájában startolt a világbajnokság legjobb magyar lova, a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. ígéretes teljesítményt nyújtó fekete kancája, Nonius-20 Zemplén. Hajtotta: Papp János.

A 6 éves lovak versenyében 10 ló startolt

Az első helyen holtverseny alakult ki, két német ló is 7,57 pontszámmal fejezte be a döntő szombati díjhajtás versenyszámát, sőt a 3. és 4. helyen is német ló végzett.

Eredmények

1. helyen zárt holtversenyben a német FST Laurin (szász-türingiai, fekete, kanca). Hajtotta: Lars Krüger (pontszám 7,57). A tavalyi évben is bemutatkozott Mezőhegyesen a ló és az 5. helyet szerezte meg. Ez a páros az idei korosztályos német bajnok.

2. A német Charly Brown (szász-türingiai, fekete, kanca). Hajtotta: Jessica Wächter (pontszám 7,57).

3. A német DSP Rubina Black (német sportló, fekete, kanca) Hajtotta: Bettina Winkler. (pontszám 6,71) A páros 2018-ban sportló kategóriában német bajnok lett.

A 7 éves lovak versenyében 10 ló hajtott

Eredmények:

1. A német Fortino (német sportló, pej, herélt). Hajtotta: Marie Tischer (pontszám 8,21).

A tavalyi III. Fiatal Fogatlovak Világbajnokságán aranyérmet nyert. A most zajló világbajnokságon ezzel a pontszámmal a szombati versenynap legeredményesebb lova lett.

2. Az osztrák Leonardo (szász-türingiai, fekete, mén). Hajtotta: Pia Eisenbach (pontszám 6,79).

3. Az olasz Greydanus (KWPN, gesztenye pej, herélt). Hajtotta: Cristiano Cividini (pontszám 6,71)